Untitled-5.1
هیت سینک آلومینیوم
۰۳/۰۶/۱۳۹۹
آلومینیوم بهفرد - پروفیل آلومینیوم
آلومینیوم بهفرد- طراحی پروفیل آلومینیوم و تولید پروفیل آلومینیوم
۳۰/۰۶/۱۳۹۹

آلومینیوم بهفرد – رنگ الکترواستاتیک پروفیل آلومینیوم

آلومینیوم بهفرد - پروفیل آلومینیوم - رنگ الکترواستاتیک پروفیل آلومینیوم

پروفیلهای آلومینیومی قابلیت رنگ پذیری پائینی دارند . یکی از روشهای رنگ آمیزی پروفیل آلومینیومی اکسترود شده استفاده از ترکیبات پلیمری است که به صورت پودر شده رنگ دانه ها را در بر گرفته و به شکل پاشش پودرهای پلی استر (PE) و اپوکسی – پلی استر ( MX ) و غیره با استفاده از الکتریسیته ساکن با تکنیک الکترواستاتیک بر روی سطح پروفیلها قرار می گیرد و در کوره های مخصوص به صورت کاملا یکنواخت در دمای ۲۰۰-۱۸۰ درجه سانتیگراد حرارت داده می شود .
در این روش به سطح آلومینیوم بار منفی ( کاتد ) و به پودر رنگ بار مثبت ( آند ) القا می شود. به این ترتیب پس از پاشش رنگ بر روی سطح، رنگ به سرعت به شکل کاملا یکنواخت سطح را می پوشاند و باقیمانده پودر در دستگاه باقی مانده و مجددا قابل استفاده می باشد.
در این زمان رنگ بسیار نا پایدار است اما پس از انجام مرحله پخت و خنک کاری در کوره به شکل سرامیک درامده و بسته به نوع رنگ به کار رفته می تواند کیفت بسیار بالایی را بر روی سطح ایجاد کند.
این پوشش رنگی در صورتی که پروفیل خام آن قبل از مرحله پاشش رنگ ، از زیر سازی شیمیایی ( مانند کرومات ، فسفات و یا آنودایز) و یا مکانیکی (ایجاد خش و زبر کردن سطح ) استفاده شود پوشش بسیار مقاومی در شرایط نامناسب آب و هوایی بدست می آورد . همچنین برای مقاومت رنگ در مقابل نور خورشید می توان افزودنیهای UVS به پودر رنگ اضافه کرد .

آلومینیوم بهفرد - پروفیل آلومینیوم - رنگ الکترواستاتیک پروفیل آلومینیوم

آلومینیوم بهفرد – پروفیل آلومینیوم – رنگ الکترواستاتیک پروفیل آلومینیوم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *