قالب اکستروژن آلومینیوم بهفرد
کمترین کاهش قیمت درمحصولات طویل آلومینیوم
۱۸/۱۰/۱۳۹۵
قالب اکستروژن آلومینیوم بهفرد
تأثير طراحي H-BARها و تجهيزات جانبي در وان آندايزينگ و الکتروکالرينگ
۲۶/۱۰/۱۳۹۵

نشانه امنيت براي معدنکاران آلومينا در بازار آلومينيوم

قالب اکستروژن آلومینیوم بهفرد

يک کارشناس بورس گفت: با توجه به اينکه تقاضا براي آلومينيوم در بازار همواره با ثبات لازم برخودار است و از طرف ديگر روند قيمت‌گذاري در اين محصول نشان دهنده فضاي رقابتي است ارمغان آن وجود امنيت لازم براي معدنکاران آلومينا در ايران خواهد بود.

محمدحسين بابالو در گفت‌وگو با پايگاه خبري معدن نيوز، با اشاره به اينکه در حال‌حاضر قيمت مواد اوليه آلومينيوم در ايران افزايش يافته است، اظهار کرد: اين محصول در ايران بازار خوبي دارد و با وجود اينکه نوساناتي دارد از امنيت کافي براي معدنکاران برخوردار است از اين رو بايد حمايت‌هاي لازم براي توليد اين محصول در بخش‌هاي بالادستي و پايين دستي انجام بگيرد.

او با تاکيد بر اينکه تقاضا براي مواد اوليه آلومينيوم در ايران افزايش يافته است، افزود: قيمت عرضه و تقاضاي اين محصول در بورس نشان دهنده اين است که قيمت آلومينيوم در ايران تابعي از بازار جهاني است.

اين کارشناس بورسي با نگاهي به اثر افزايش قيمت دلار در بازار آلومينيوم ايران تصريح کرد: درحال‌حاضر صنايع کشور با شوک ارزي روبه‌رو شده‌اند که با تجديد نظر درباره نحوه عرضه آلومينيوم در بورس اين مسير تسهيل خواهد شد به عبارت ديگر صنايع پايين دستي بايد مورد حمايت قرار گيرند تا بازار داخلي آلومينيوم را تقويت کنند. از طرف ديگر حمايت از محصولات آلومينيومي در بازار داخلي به تقويت صنايع پايين دستي اين محصول ختم مي‌شود.

بابالو افزود: درحال‌حاضر دولت به دنبال افزايش سهم توليد آلومينيوم در بازار داخلي است که تحقق اين موضوع مي‌تواند به تسهيل پاسخگويي به تقاضاي صنايع پايين دستي منجر شود و در نهايت قيمت اين محصول در بازار تعديل شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *