باشگاه آلومینیوم- مدیرعامل شرکت قالب ‌سازان بهفرد گفت: به دلیل مشکلات صنعت خودروسازی و برخی دیگر از صنایع مصرف‌کننده پروفیل آلومینیومی، این صنایع برای بقای خود از مواد اولیه با کیفیت پایین استفاده می‌کنند، به همین دلیل کیفیت محصولات آن‌ها افت پیدا کرده است.

به گزارش باشگاه آلومینیوم مرتضی اسلامی‌فرد در گفت‌وگو با فلزات آنلاین، اظهار داشت: قالبسازی  بهفرد از سال 1380 به عنوان واحد پشتیبانی شرکت آل ایران  شروع به تولید قالب های اکستروژن کرد و در سال 1388 تحت نام شرکت قالب‌ سازان بهفرد به شکل مستقل به ثبت رسید. این مجموعه با بهره‌گیری از 25 سال تجربه و سابقه در صنعت آلومینیوم، از طریق متخصصین و همکاری با کارخانه‌های تولید پروفیل اکستروژن آلومینیومی تبدیل به یک واحد  پویا در زمینه طراحی پروفیل آلومینیوم، مجموعه های پروفیلی ، ساخت قالب اکستروژن و تولید پروفیل اکسترود آلومینیوم شده ‌است.

وی افزود: محصول اصلی  شرکت قالب ‌سازان بهفرد، قالب برای تولید پروفیل آلومینیوم به روشهای دابرکت ، ایندایرکت ، پیر سینک و کافرم است . به تبع ساخت قالب اکستروژن  ، تولید انواع  پروفیل های الومینیومی نیز در دستور کار است که این کار توسط صنایع وابسته به گروه   و یا و برون سپاری به همکاران دیگر انجام میشود .  همجنین  ، بسته به سفارش ممکن است خدماتی نظیر انودایزینگ ، کاتودایزینگ ، براش ، پلیش و رنگ نیز به صورت نیابتی برای مشتریان انجام شود . ظرفیت اسمی مجموعه حدود 600 تن در سال تعریف شده ولی  اکنون با 40 درصد از ظرفیت فعالیت می‌کند. به این ترتیب، میزان تولیدات مجموعه قالب‌سازان بهفرد به حدود 240 تن در سال رسیده است .

مدیرعامل شرکت قالب‌سازان بهفرد اضافه کرد: تنها تولیدکننده قالب اکستروژن آلومینیوم به روش / CAE CAD / CAM  در ایران هستیم . ما برای ساخت قالب اکستروژن آلومینیوم به انواع سخت‌افزارها و نرم‌افزارهای روز دنیا در این زمینه در حد توان تجهیز  شده است که مهم‌ترین این تجهیزات شامل کامپیوترهای پرقدرت برای طراحی قالب   و شبیه‌سازی فرآیند اکستروژن همچنین  ماشین فرز  سنتر CNC، ماشین تراش، ماشین اسپارک و بقیه تجهیزات مربوطه است.

مدیرعامل شرکت قالب‌سازان بهفرد عنوان کرد: پروفیل آلومینیوم به عنوان یک ماده اولیه، کاربردهای بی‌شماری در صنعت دارد. از این رو، تمامی صنایع  مشتریان به القوه ما و همکاران مشابه ما هستند .به عنوان مثال میتوان به  تولید قطعات خودرو، آسانسورسازی، صنایع لوازم خانگی، مبلمان اداری و… اشاره کرد .

تامین مواد اولیه باکیفیت

اسلامی‌فرد در خصوص تامین مواد اولیه، خاطرنشان کرد: در حال حاضر، شرکت الومینیوم ایران که قدیمی ترین تولید کننده بیلت در خاور میانه است مرغوب‌ترین مواد اولیه آلومینیومی را تولید نمیکند ولی شرکتهای غیر دولتی توانسته اند کیفیت محصول بیلت خود را به مراتب بالا تر از ایرالکو برسانند و شرایط اسان تری در اختیار مشتریانشان قرار دهند .  شرکت آلومینیوم ایران (ایرالکو)  معمولا تمامی محصولات خود را در بورس کالا عرضه می‌کند و برای فروش محدودیت‌هایی دارد. شرکت قالب‌سازان بهفرد بخش اندکی  از مواد اولیه خود را از بورس کالا که توسط شرکت ایرالکو عرضه می‌شود، تامین می‌کند و ناچار است عمده  آن را از بازار آزاد تامین کند،

وی مهم‌ترین مشکل تامین مواد اولیه را تامین نقدینگی دانست و اظهار کرد: خرید مواد اولیه از بورس کالا به دلیل این که در یک بازار رسمی صورت می‌گیرد و ثبت می‌شود، مشکل چندان مالیاتی نخواهد داشت، اما بخشی از مشتریان شرکت ما، کد اقتصادی ثبت شده در بورس کالا ندارند و به نوعی غیر رسمی محسوب می‌شوند، ناچار به تامین مواد اولیه از بازار آزاد و غیر رسمی هستیم، زیرا نمی‌توان خرید مواد اولیه را از بازار رسمی انجام داد اما محصول را در بازار غیر رسمی به فروش رساند؛ چراکه ممکن است مشکل مالیاتی به وجود آید. با این حال، تامین نقدینگی برای تامین مواد اولیه، مشکل عمومی تولیدکنندگان محسوب می‌شود.

کاهش کیفیت محصولات در شرایط بد اقتصادی

وی عنوان کرد: مواد اولیه ساخت پروفیل معمولا بیلت آلومینیومی است. با این حال، در کشور ما کیفیت بیلت‌ها با توجه به افزایش قیمت و محدودیت مرز‍‌ها، در حد رضایت جهان سوم است، اما تقاضا برای پروفیل‌های آلومینیومی ارزان و بی‌کیفیت افزایش یافته است. به دلیل مشکلات صنعت خودروسازی و برخی دیگر از صنایع مصرف‌کننده پروفیل آلومینیومی، این صنایع برای بقای خود از مواد اولیه با کیفیت پایین استفاده می‌کنند، به همین دلیل کیفیت محصولات آن‌ها افت پیدا کرده است.

وی ادامه داد: با ادامه‌دار شدن این شرایط، کیفیت محصولات ما هم به همین نحو کاهش می‌یابد که بخشی به محدودیت واردات و نبود تکنولوژی و بخش دیگر به افزایش قیمت مواد اولیه مربوط می‌شود. به این ترتیب، تولیدات به سمت کاهش کیفیت می‌روند و با این روند، کیفیت محصول در اولویت قرار نمی‌گیرد، بلکه در شرایط کنونی، حفظ بقای بنگاه اقتصادی است که اهمیت دارد.

رکود صنعتی در دوران شیوع کرونا

مدیرعامل شرکت قالب‌سازان بهفرد در خصوص مشکلات شیوع کرونا، مطرح کرد: شیوع این ویروس باعث شد بازدهی کار در زمینه‌های مختلف پایین بیاید و از ساعات کار، کاسته شود. ضمن اینکه به دلیل اعمال قرنطینه در ماه‌های فروردین و اردیبهشت، رفت ‌و آمد‌ها به شرکت دچار مشکل شد و به ناچار در مقطعی کوتاه، به ناچار شرکت را تعطیل کردیم. به موجب شیوع این ویروس، سلامتی و بهداشت کارکنان در اولویت قرار گرفت. گرچه در این بحران، حوزه‌ کاری ما نیاز اولیه مردم نبود، اما در این مدت فروش آنلاین داشتیم.

اسلامی‌فرد ابراز کرد: بسیاری از مشکلات صنعت آلومینیوم، چالش‌های عمده کشور ازجمله محدودیت‌های صادرات و واردات است. به طوری که عدم تبادل با کشور‌های دیگر و برگزار نشدن نمایشگاه، نداشتن تکنولوژی جدید مشکلاتی نظیر رکود و عدم پیشرفت صنعت را به همراه خواهد داشت. چراکه قادر به صادرات، ارزآوری و واردات ماشین‌آلات جدید برای تولید نیستیم. در همین حال، با افزایش نرخ ارز و قیمت شمش آلومینیومی، طبعا قیمت بیلت نیز افزایش داشته که این موضوع کاهش میزان تقاضا از طرف مشتری و سطح نقدینگی شرکت‌ها را موجب خواهد شد که سبب افت میزان خرید مواد اولیه برای تولید می‌شود.

وی در پایان اظهار کرد: انتظار می‌رود دولت اگر به صنایع آسیب دیده کمک نمی‌کند، حداقل مشکل و موانعی هم مانند حذف دلار نیمایی، عدم کنترل قیمت‌ها و چالش‌های گمرکی نیز ایجاد نکند. این که دولت از چه سیاست اقتصادی پیروی می‌کند مهم نیست؛ بلکه نظارت آن بر بازار باید برقرار باشد تا جلوی مشکلاتی نظیر شکل‌گیری رانت‌خواری را بگیرد.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *